Укладання всіх видів теплої підлоги

Тепла підлога – це система опалення, яка належить до типу панельних пристроїв, оскільки тепло передається через нагріті теплопровідні поверхні (панелі). Тепла підлога виглядає як звичайне підлогове покриття, всередині якого по прокладених трубах циркулює охолоджуюча вода.

Завдяки горизонтальному розташуванню панелей і матеріалу теплопередачі (бетону) температура теплоносія в підлозі не перевищує 35-40 °C. Цей тип нагрівальної поверхні класифікується як променистий пристрій. Перевагою такого типу опалення є те, що тепло рівномірно розподіляється по всій поверхні підлоги і є більш ефективним, ніж радіатори, оскільки теплоносій доводиться нагрівати до нижчої температури. Єдиним недоліком є те, що швидкість регулювання температури повітря в приміщенні знижується, а бетонна стяжка нагрівається довше і охолоджується також довше.

Тепла підлога може використовуватися як додаткове опалення приміщення або як основна система опалення.

Нижче описані всі елементи системи теплої підлоги.

Ізоляція.

Ізоляція, або тепла підлога, це те, з чого починається монтаж всієї системи. Ізоляція укладається безпосередньо на стяжку під підлогою. Існує кілька типів ізоляції, які використовуються в залежності від конструкції підлоги і температурного режиму в приміщенні.

Екструдований пінополістирол, також відомий як пінопласт, в даний час найбільш часто використовується при монтажі гідравлічної теплої підлоги. Ізоляційні плити укладаються встик по всій площі приміщення, як з теплою підлогою, так і без неї. Це пов’язано з необхідністю уникнути низхідних тепловтрат від нагрітої стяжки.

Ізоляція для теплої підлоги може бути з плоскою поверхнею, маркованою або гофрованою.

Трубопровід

Існують певні типи трубопроводів для систем теплої підлоги. Основними типами труб для систем опалення є

  • Труби із зшитого поліетилену (PEX);
  • труби з поліетилену PE-RT
  • Металопластикові труби.

Звичайно, деякі люди хочуть використовувати мідь, сталь або поліпропілен для створення систем теплої підлоги будь-якого типу.

Кріплення

Труби, прокладені на ізоляційних плитах, потребують фіксації. Кріплення можна розділити на дві категорії:

  • Перша це кріплення до ізоляції за допомогою кронштейнів, гачків або монтажних планок.
  • Друга це метод, який зазвичай використовують монтажники. Цей метод передбачає укладання армуючої сітки поверх ізоляції і фіксацію труб до цієї сітки за допомогою стяжок (хомутів).

Обидва способи ефективні і часто використовуються.

Єдина проблема з кріпленням до армуючої сітки це крок сітки. Часто такі сітки виготовляються в таких розмірних одиницях, як 5, 8 або 12. В результаті змінюється крок підлогових труб, що негативно впливає на ефективність системи теплої підлоги.

Демпферна стрічка, розділювальний шов

Демпферна стрічка це стрічка зі спіненого поліетилену. Її ще називають кромочною стрічкою або бордюрною стрічкою, але значення одне й те саме. Її прокладають між стяжкою і стінами по всьому периметру приміщення. Вона також може розділяти великі масиви стяжок і виконувати роль компенсаційного шва.

Стрічка зазвичай продається в рулонах по 50 м і має ширину приблизно 15 см. Товщина становить від 4 до 10 мм. Оптимальна товщина демпферної стрічки 5-8 мм, але все залежить від товщини стяжки.

Призначення віброізоляційних стрічок

Віброізоляційна стрічка має кілька призначень:

  • Компенсація лінійного теплового розширення стяжки при укладанні стяжки на теплу підлогу;
  • Теплоізоляціядля зменшення тепловтрат від прилеглих стін;

Звукоізоляціядля запобігання передачі ударного шуму (тупотіння) і вібрації від стяжки до стін приміщення.

Пластифікатор і фіброволокно

При монтажі системи теплої підлоги одним з найважливіших етапів є укладання стяжки. Від її якості залежить продуктивність всієї системи.

Звичайні бетонні суміші не підходять для укладання стяжки для теплої підлоги, оскільки не мають достатньої міцності і рухливості. Неминучі температурні коливання при експлуатації систем теплої підлоги можуть порушити цілісність стяжки і в кінцевому підсумку призвести до виходу з ладу всієї опалювальної системи. Щоб запобігти цьому, до бетонного розчину додають пластифікатори для теплої підлоги, які покращують механічні та термічні властивості бетонної стяжки.

Фіброволокно фактично є замінником армуючої сітки і служить для зміцнення різних видів будівельних розчинів, бетону, будівельних розчинів і штукатурних сумішей.

Колектор теплої підлоги

Колектор (розподільник теплої підлоги) це пристрій, який з’єднує контур теплої підлоги з системою опалення і регулює швидкість потоку в контурі і температуру системи.

У базовій версії розподільник складається з двох балок, одна з яких призначена для лінії подачі з різьбленням для клапана або сервоприводу, а інша для витратоміра. Одна сторона закрита клапаном, а на іншій стороні встановлений вентиляційний отвір. Вентиляційні отвори мають важливе значення. Тому що повітря – це найбільша проблема з теплою підлогою. Повітряна пробка в контурі фактично виключає його з роботи, і її досить складно усунути.

Рекомендується встановлювати розподільник до початку прокладання труб. Це дозволяє зменшити непотрібні витрати труб під час прокладання та уникнути ризику «легкого втягування» труби в фітінг.

Рекомендується прокладати трубопровід з обраним (розрахованим) кроком і уникати скручування труб.

Трубопровід теплої підлоги слід прокладати цілісним (безшовним) контуром. Однак, з’єднання трубопроводів можуть бути виконані всередині стяжки. Для забезпечення надійності системи для з’єднання трубопроводів необхідно використовувати цілісні фітинги (гвинтові з’єднання в стяжці заборонені).

Змішувальний вузол

Температура, що подається до теплої підлоги, регулюється змішувальним вузлом. Температура в системі, яку створює нагрівач (котел), може бути вищою за температуру, необхідну для теплої підлоги, і тому її потрібно якось регулювати. Це і є призначенням змішувального вузла. За допомогою термостата або триходового змішувального клапана підтримується постійна температура подачі в систему теплої підлоги.

Існує два основних типи змішування

  • Паралельне.
  • Послідовне.

Послідовне змішування вважається найбільш прийнятним, головним чином тому, що воно підвищує продуктивність.

Фахівці Теплосервіс якісно і професійно встановлять Вам теплі підлоги для консультації звертайтесь за номером +380 93 800 30 72